Zbavte své tělo parazitů

Paraziti v lidském těle
Mezi známé parazity, kteří se vyskytují v lidském těle, patří tasemnice, hlísti, roupi, toxoplasma nebo škrkavky. Do našeho organismu se dostávají s potravou. Dávejte si proto pozor na neomytou zeleninu, ovoce nebo špatně tepelně upravené maso, které může být zdrojem bakterií nebo parazitů. Právě toxoplasmu, která je původcem toxoplazmózy je možné chytit od kočky, u které se tento parazitický prvok vyskytuje ve stádiu vajíčka ve stolici. Tato nemoc je nebezpečná hlavně pro jedince s oslabenou imunitou a těhotné ženy. U člověka, který má silnou obranyschopnost se akutní toxoplazmóza může projevit pouze jako dočasná únava nebo se může jednat o příznaky velmi podobné chřipce.

Jak poznat, že něco není v pořádku?
K příznakům, že naše tělo obývají parazité, patří průjmy, bolesti břicha, hubnutí nebo bolesti hlavy. Objevit se ale mohou i kožní vyrážky, poruchy spánku nebo nevysvětlitelná a trvající únava. Problematické je odlišit běžné projevy nemoci nebo nedostatek určitých vitamínů a minerálů od přítomnosti parazitů. V případě podezření vždy raději navštivte lékaře, než se rozhodnete pro vlastní léčbu.

Očista organismu
Očista organismu je někdy nazývána jako detoxikace. V případě parazitů by se mělo jednat o komplexní postup, který bude zahrnovat i speciálně určené přípravky doporučené doktorem nebo v lékárně. Zásadní léčba spočívá v podání léků speciálně určených pro odstranění parazitů. Jedná se o anthelmintika na bázi pyrantelu, albendazolu a dalších. Existují prostředky s širokým spektrem využít, které odkážou zabít více druhů parazitů a dostupné jsou i výhradně specializované léky.

Detoxikace
Jednou z cest, jak podpořit odstranění parazitů z našeho těla, je znepříjemnit jim život. To se dá udělat například detoxikací organismu. Ze zásady si naše tělo vystačí s funkcí jater a ledvin, ale pokud jíme špatně a dostáváme do sebe hodně toxinů, zbytečně je přetěžujeme. Jednou za čas tedy jemný detox neuškodí. Budeme potřebovat kvalitní čaj s ostropestřcem a přirozené pokud možno co nejméně zpracované potraviny. Základ by měly tvořit potraviny bohaté na silice a výrazné aromatické látky, které jsou parazitům vyloženě nepříjemné. Jedná se hlavně o česnek, cibuli, skořici, kurkumu, anýz nebo zázvor. Doporučuje se zařadit do jídelníčku i zelí a jako koření využívat kmín, pepř nebo tymián.

Zdravé stravování a důležité zásady, které udrží parazity v dostatečném odstupu
Pokud máme v těle parazity, zbavíme se jich pouze vhodným léčivem, které buď zabrání jejich množení, nebo je přímo zahubí. To není možné ničím nahradit. Vyplatí se ale dodržovat zásady, které zabrání tomu, aby se paraziti vůbec dostali do vašeho organismu. Jezte vyváženou stravu bohatou na přírodní potraviny. Vždy důkladně omyjte zeleninu a ovoce. Při zpracovávání masa ho držte odděleně od ostatních přísad a důkladně tepelně upravte.

Tip: Vyzkoušejte zdravé recepty pro silnější imunitní systém a pro snížení rizika zanesení parazitů do organismu.

Autor: Šárka Stuchlíková

Chovatelské potřebyPsi
Blog-autorŠárka Stuchlíková
Blog-datum21.2.2017
ČlánkyZdraví