Vlasová kosmetika Alterna - čím je tak skvělá?

Psal se právě rok 1997, když se na trhu s vlasovou kosmetikou objevil skutečný poklad. A nejedná se o žádnou nadsázku. Za popularitou značky Alterna nestojí jen její zakladatelé a tým pracovníků, ale především nekompromisní zákazníci, kteří se nespokojí s málem.

Proč Alterna?
Zajímá vás důvod, proč značka Alterna vlastně vznikla? Hlavním motivem byla snaha vyplnit mezeru na trhu, kde byla naprostá absence luxusní produktové řady vlasové kosmetiky za dostupnou cenu, kterou by si zamilovali mladí i staří, slavní i obyčejní. A to se značce Alterna skutečně podařilo. Nebylo to ovšem zadarmo. Luxusní produkty nejsou jen o špičkovém designu a vysoké ceně. Zásadní je především složení a účinky. A v tom Alterna skutečně umí chodit.

V roce 2013 se stala spolumajitelkou a ambasadorkou značky Alterna i populární herečka Katie Holmes, která pro Hollywood reporter řekla: “Produkty Alterna přeměnily moje vlasy”. Katie Holmes ovšem není jediná, která kouzlu vlasových produktů Alterna propadla. Mezi další hvězdy světového šoubyznysu patří například Jessica Alba, Julia Roberts, Jennifer Aniston či Reese Witherspoon. Řadí se tak k osobám, kterým není jedno, co na své vlasy aplikují. Investice do produktů Alterna je dokonalý bumerang, neboť si můžete být jistí, že se vám vrátí v podobě krásných, zdravých a lesklých vlasů.

Složení produktů
Alterna výhradně používá přírodní ingredience, které mají vždy certifikaci organických rostlin. Jsou tak pěstovány a sklízeny pod přísným dohledem a s maximální pečlivostí, díky čemuž si zachovávají veškeré živiny.

Co byste řekli tomu, že vaše vlasy dostanou prvotřídní péči v podobě mořského hedvábí? Stejně tak kaviár si nemusíte vychutnávat jen na talíři, ale jeho skvělé účinky mohou pocítit i vaše vlasy. Tím ovšem řada vzácných přírodních složek nekončí. Mezi další patří například bílý lanýžový olej, kendi olej, extrakt z afrického kakaa či výtažky z bambusu.

Věřte nebo ne, takové suroviny rozhodně nenajdete v běžné vlasové kosmetice. A co víc? Alterna do svých produktů samozřejmě nepřidává sírany, parabeny nebo syntetické barvy. Alterna rovněž neprovádí žádné testy na zvířatech. Složení produktů Alterna je hlavním důvodem, proč se s touto značkou Katie Holmes rozhodla spolupracovat: “Miluji to, jak Alterna využívá pouze přírodních a čistých ingrediencí a vyhýbá se drsným chemikáliím v podobě sulfátů a parabenů. Je to dobré pro moje vlasy i pro Zemi, a proto se mi to líbí.”

Produkty Alterna
Alterna se rovněž snaží přizpůsobit složení jednotlivých produktů potřebám daných vlasů. I proto se na trhu nachází tři kolekce vlasových výrobků Alterna, a to Caviar, Bamboo a Ten. A jaký je mezi nimi rozdíl, k čemu slouží a pro koho jsou vhodné?

Bamboo
Jak sám název řady napovídá, produkty Bamboo obsahují výtažek z BIO bambusu. Díky svému složení pomáhají bambusová vlákna hydratovat, posilovat a regenerovat vlasová vlákna. Bamboo produkty jsou proto určené především k posílení vlasů, které jsou zároveň mnohem pružnější. Kromě bambusu se ovšem v Bamboo produktech nachází i jedinečný kendi olej, který pochází z ořechů rostliny aleurites moluccana. Kendi olej je pro vlasy důležitý, neboť je zdrojem omega mastných kyselin i vitamínu E. Kromě ochranných účinků pomáhá kendi olej vlasy zacelit a vyhladit. Výsledkem jsou krásné a lesklé vlasy. Kendi olej je rovněž přidáván do produktů proti krepatění vlasů.

http://www.hollywoodreporter.com

A co dalšího se v Bamboo produktech nachází? Například výtažek z kořene peruánské macy nebo extrakt z indického angreštu. Samozřejmostí kolekce Bamboo je ochrana před tepelným poškozením, před vyblednutím barvy vlasů či v neposlední řadě před UV zářením, za což může ingredience - Kalahari meloun z Namibie. V kolekci Bamboo nechybí produkty pro běžné mytí v podobě šamponů a kondicionérů, pro dokonalou péči o vlasy ve formě sér, masek na vlasy či olejů na vlasy, nebo rovněž přípravky pro styling, a to jak pro ženy, tak muže.

Caviar
Není žádným tajemstvím, že kaviár pomáhá zpomalit stárnutí a má osvědčené anti-aging účinky, pokud jde o pleť i o vlasy. I proto se stal kaviár hlavní složkou řady Caviar. Při výrobě kolekce Caviar byly zhodnoceny a prozkoumány nejrůznější suroviny a jejich účinky. Výsledkem je tak dokonalá péče, která má zamezit předčasnému stárnutí, zamezit negativním dopadům každodenního stresu a samozřejmě zlepšit celkovou kvalitu a vzhled vlasů. Smyslem produktů Caviar značky Alterna je dodat vlasům chybějící pružnost, hydrataci a navrátit jim jejich lesk, vitalitu a mladistvý vzhled.

Složení Caviar kolekce je připraveno na základě takzvané Age-Control Complex technologie, která funguje na základě perfektně vyvážené a dokonale zvolené kombinace jedinečných surovin. Kromě extraktu z kaviáru, který pochází z Francie, se v produktech nachází i směs vzácného mořského hedvábí, která vlasy hydratuje a dodává jim svěžest. I v kolekci Cavia najdete produkty od šamponů, přes masky na vlasy, až pro stylingové přípravky.

Ten
Kolekce Ten se svými revitalizačními schopnostmi doplňuje posilující účinky Bamboo kolekce a anti-aging vlastnosti řady Caviar. Kolekce TEN je třetí kolekcí značky Alterna a není o nic méně luxusní. I její tajemství spočívá v pečlivě zvoleném složení produktů. Vzhledem k tomu, že odborníci v Alterně neustále pracují na vývoji svých produktů, využívají stále nových a nových technologií.

Zajímavostí je, že každý produkt z kolekce TEN obsahuje unikátní kombinaci deseti složek, které představují tu pravou živinami nabitou bombu pro naše vlasy. Stejně jako ve výrobcích Caviar, tak i v produktech vlasové kosmetické řady TEN se nachází Caviar se svým anti-aging účinkem Caviar Age-Control Complex®. Z dalších ingrediencí se jedná o kyselinu hyaluronovou, kúru marockého mydlokoru, která dodává vlasům vitalitu, olej z bílých lanýžů, extrakt z afrického kakaa, výtažek z bulharské pupalky, květ arniky, arabské kadidlo, olej z hroznových zrnek a ochranný komplex pro stálost barvy Color Hold®.

Autor: Kateřina Doul

Blog-autorKateřina Doul
Blog-datum1.5.2017
ČlánkyKrása