RAW recepty: Zdravá snídaně

Ovesná kaše
Tento rychlý a zdravý recept poskytne tělu vše, co ráno potřebuje pro skvelý start do nového dne. Dodá vlákninu, zdravé tuky a bílkoviny.

Počet porcí: 2

Ingredience:
2 jablka
1 banán
1 PL lněných semínek
2 ČJ skořice
čistá voda

Postup:
Lněná semínka necháme přes noc nabobtnat ve vodě. Jablka a banán oloupeme a nakrájíme na menší kousky. Lněná semínka propláchneme ve vodě. Všechny ingredience dáme do mixéru a mixujeme dokud nevznikne vláčná kaše. V případě potřeby můžeme ještě přidat vodu.

Recept můžete vylepšit podle chuti, například náhradou vody za mandlové mléko, či přidáním konopných semínek, ořechů nebo sušeného ovoce.


Snídaňové smoothie

Počet porcí: 2

Ingredience:
1 banán
2 PL konopných semínek
1 sáček mražených bobulí
1 sklenici čisté vody

Postup:
Banán, konopné semínka a mražené bobule dáme do mixéru a přidáme tolik vody, aby byly všechny suroviny pokryty. Dobře promixujeme.

Konopná semínka jsou jediné semínka, které neobsahují enzymové inhibitory, a proto není třeba je přes noc namočit ve vodě. Jsou zdrojem dobrých tuků a super proteinu.

Avokádovo- jablečná pěna

Počet porcí: 2

Ingredience:
1 avokádo
2 jablka
¼ sklenice čisté vody

Postup:
Jablka oloupeme a odstraníme z nich jádra. Z avokáda vyloupneme dužinu. Obě suroviny dáme do misky a mixujeme ručním mixérem.


Dobrou chuť!

Zdroj: http://www.thebestofrawfood.com/ - nejlepší web pro začátečníky raw food stravy autorky Esme Stevens, prezidentky RAW food Europe.


Autor: Nicole Jantulíková

Blog-autorNicole Jantulíková
Blog-datum1.12.2015
SurovinyKonopná semínka, Lněné semínko
ReceptyOsatní, RAW