Jak používat mandlový olej na vaši pleť a celkový zdravotní stav?

Mandlový olej získáme lisováním semen mandloně, což je překrásná dřevina s bílými až lehce růžovými květy. Mandloní existuje opravdu mnoho kvůli jejich lahodným plodům, ale hlavně pro jejich krásu. Možná ji i máte na zahradě a ani o tom nevíte. Dostala se všude tam, kde jí je teplo – nevydrží ve velké zimě. Její olej obsahuje hlavně vitamin A, E, F, mnoho minerálů – draslík, vápník, hořčík, fosfor, síru, kyselinu olejovou, linolovou a palmitovou a glycerín.

Kde všude ho můžeme využít?
Mandlový olej našel velké zastánce u lidí s pletí sušší, citlivou, se sklony k červenání, svědivosti a loupání. Samozřejmě ho lze bezproblémově použít na jakýkoli druh pleti. Olej se velmi rychle vstřebává a velké plus je, že na pokožce nezanechává pocit mastnoty a neucpává póry. Nevyvolává žádné alergické reakce, proto ho mohou bezproblémově používat i děti. Maminky ho s velkou oblibou využívají na podrážděná místa od plenek svých miminek.

- Milovníci masáží v něm také najdou zalíbení, hlavně kvůli velmi specifické mandlové vůni.
- Lze jej využít i na odličování, místo tělového mléka nebo nočního a denního krému.
- V těhotenství se doporučuje vmasírovat na partie jako je břicho nebo stehna k posílení elasticity kůže, předchází se tak tvorbě nepříjemných strií.
- Výborně hydratuje také pokožku rukou.
- Pro posílení nehtů se doporučují olejové lázně 20 minut týdně.
- Mandlový olej také výborně regeneruje, hydratuje a dodává lesk vlasům a dle všeho výborně podporuje růst. Zábaly používejte hlavně pro suché, zničené nebo krepaté vlasy.

Autor: Tereza Župová

 

Chovatelské potřebyPsi
Blog-autorTereza Župová
Blog-datum19.1.2017
ČlánkyKrása, Zdraví