Jak na suchou pleť?

 

Obecně existují čtyři základní typy pokožky, a to pleť suchá, mastná, normální a smíšená. Přesto však většina z nás řeší čas od času problém se suchou kůží. A věřte nebo ne, suchá pokožka dokáže pěkně potrápit. Jestliže se i vám zdá, že je vaše pleť suchá nebo působí unaveně a bledě, je vhodné začít o ni správně pečovat. A jak na suchou pleť? Základem je kvalitní kosmetika, zdravý životní styl, pestrý jídelníček a samozřejmě pravidelný pitný režim. A co dalšího vyžaduje péče o suchou pokožku?

Projevy suché kůže
Přestože může suchá kůže působit na mladé pleti krásně, s narůstajícím věkem hrozí, že pokožka začne stárnout dříve, než je nutné. I proto je správná péče nezbytná. Kromě stárnutí pokožky s sebou suchá pleť přináší i další nepříjemné projevy jako například suché šupinky, vrásky či zašedlost pokožky. Mezi příznaky se rovněž může objevit nepříjemné pnutí, neboť suchá kůže nemá dostatek vlhkosti. Suchá kůže rovněž ztrácí svou přirozenou ochranou schopnost, a proto může působit podrážděně či mít sklony k vyrážkám a zarudnutí.

Příčiny dehydratované a suché pleti
A jak vlastně suchá kůže vzniká? V zásadě rozlišujeme dvě příčiny, a to suchou kůži od přírody nebo pokožku dehydratovanou. Zatímco první příčinu nelze odstranit, nicméně správnou péčí pokožka získá svěží a zdravý vzhled, u dehydratované pleti, která je často drsná a objevují se na ní šupinky, se dá problém vyřešit. Stačí vědět jak na to.

Důležité vitamíny a minerály
Pokud vás trápí suchá pokožka, zaměřte se na produkty, které jsou vyrobeny výhradně pro péči o suchou pleť. Díky pečlivě zvolenému složení dostane pokožka to, co potřebuje. Jedná se zejména o vitamíny A a E, bílkoviny a mastné kyseliny. Kromě kosmetických produktů můžete tyto živiny dodat pokožce i pomocí stravy. Například vitamín A je obsažený v játrech, mrkvi, žloutku či brokolici. Pro zdravou a svěží pleť je neméně důležitý zinek, který se nachází ku příklad v listové zelenině či mase, nebo selen, který dodáte tělu prostřednictvím ovesných vloček.

Suchá pleť a strava
Suchá pokožka však nemusí být pouze geneticky daná. Velký podíl na ní může mít i špatná životospráva. Proto obohaťte svůj jídelníček o zdravé suroviny. Zapomeňte například na kávu, kolové nápoje či alkohol, které pokožku zbavují vláhy. Navíc tyto nápoje ucpávají póry a nezřídka se objevují problémy jako například záněty. A protože suchá pokožka trpí nedostatkem tuku, zařaďte do své stravy i zdravé tuky, které jsou například v semínkách či ořeších. Kromě těch jsou vhodné i tučné ryby nebo kvalitní rostlinné panenské oleje. Velmi oblíbený je kokosový olej, a to jak pro vnitřní, tak pro vnější užití. Suchá i dehydratovaná kůže potřebuje dostatečné množství vody. Tu je zapotřebí pravidelně dodávat nejen pomocí tekutin, ale i správnými kosmetickými produkty.

Jak pečovat o suchou pleť?
Alfou a omegou zdravé a hydratované pleti je používání kvalitní kosmetiky. Přírodní kosmetika Diet Esthetic se zaměřuje na produkty, které se skládají z čistě přírodních surovin. Pokožka tak dostává to nejlepší, co nám může příroda nabídnout.

 • Základem je hydratace
  Když se podíváme na kosmetické produkty, osoby se suchou pokožkou by se měly obloukem vyhýbat všem výrobkům se sebemenším obsahem alkoholu, který pleť ještě více vysuší. I proto je pro citlivou a suchou pleť vhodná přírodní pleťová kosmetika. Pouze kvalitní kosmetika bez chemie a parabenů může pleti zaručit prvotřídní péči. A jak vypadá kosmetika pro suchou pleť? Zpravidla obsahuje látky, které pleti dodávají vlhkost, hydratují ji a vyživují, díky čemuž je pleť opět rozzářená, hladká a jemná na dotek. Suchá kůže vyžaduje hloubkovou hydrataci. Tu ji zajišťuje například Diet Esthetic pleťový krém Goji, který pokožku regeneruje, vyživuje a zklidňuje. Díky lehké struktuře však neucpává póry a pokožka tak může dobře dýchat a zároveň vstřebávat dodávané živiny. Pozitivní účinky Goji pleťového krému potvrzuje i řada uživatelek, které se shodují v tom, že krém se dobře aplikuje a zároveň se skvěle vstřebává, díky čemuž je pleť hydratovaná. Přesto se však nemastí, jak tomu často bývá u krémů pro suchou pokožku*.

 • Šetrné čištění
  Suché pleti rozhodně nesvědčí dlouhé koupání nebo sprchování v horké vodě. Samozřejmě ale i suchá pokožka vyžaduje pravidelné čištění, a to dvakrát denně. Přesto byste se však měli vyhýbat nadměrnému styku s vodou. Ideální jsou kosmetické produkty, které nenaruší ochrannou vrstvu pleti. K čištění můžete použít speciální čistící oleje, po jejichž použití je pokožka krásně jemná. Kromě olejů je možné na suchou pleť použít i šetrnou odličovací emulzi Biphase Beauty Purify Diet Esthetic. Díky obsahu aloe vera, panthenolu a bezbarvého viskózního bisabolol je pleť nejen čistá, ale zároveň hydratovaná a zklidněná. Lidé se suchou pokožkou by se rovněž neměli vyhýbat pravidelnému peelingu. Zatímco se však u normální pleti doporučuje peelingová kúra jednou za dva až tři týdny, u suché kůže je ideální frekvence jednou za měsíc. Nezapomeňte ovšem použít šetrné kosmetické produkty.

 • Správná výživa pleti
  Po čištění samozřejmě nezapomeňte ani na vyživující krém, jako je například Arganový pleťový krém, který navrací pokožce pružnost a hedvábnou jemnost. Kromě arganového oleje obsahuje přírodní pleťový krém i bambucké máslo, které zvyšuje odolnost pokožky proti nepříznivým vlivům. Zároveň má protizánětlivé a hojivé účinky. Další vhodný krém pro suchou pleť je například Diamantový pleťový krém, který obsahuje ingredience jako avokádový a šípkový olej, výtažky z aloe vera či arganový olej, které jsou pro suchou pleť nezbytné, nebo dokonce 0,05 karátu pravého diamantu, který má za úkol pokožku rozjasnit a posílit její ochablost. Aby však pleť měla zajištěný příjem cenných látek v maximální možné míře, používejte kromě denního a nočního krému i pleťové masky či pleťové sérum, které obsahuje koncentrované množství živin.

 • Nadstandardní péče o suchou pleť
  Pokud vás trápí suchá pokožka, neměli byste pobývat déle, než je to nezbytně nutné, v klimatizovaných nebo naopak přetopených místnostech, které suché pleti rovněž nesvědčí. Co se týká opalování, suchá pokožka vyžaduje mnohem náročnější péči než například smíšená pleť. Proto nezapomeňte na kvalitní ochranné krémy. Nicméně i tak se dlouhodobý pobyt na sluníčku v u suché kůže nedoporučuje. V případě větru či mrazu je důležité používat takové přípravky, které pleť vyživují, hydratují a v neposlední řadě chrání před chladem a poškozením.

*https://vrasky-a-starnouci-plet.heureka.cz/diet-esthetic-himalayan-goji-denni-i-nocni-protivraskovy-krem-z-bobuli-goji-anti-aging-cream-50-ml/

Autor: Kateřina Doul

Blog-autorKateřina Doul
Blog-datum12.5.2017
ČlánkyKrása