ČLÁNKY

18th January 2019

Zdravé oleje a jejich účinky, které možná neznáte.

O těch dob, kdy byl tuk zatracován a margarín vynášen do nebe uplynulo pěkných pár let. Jen se zeptejte svých rodičů, pokud jste mladších ročníků. Snad všechny dobové články o zdraví a fit postavě se zaklínaly tím, jak je tuk špatný. Můžeme poděkovat především moderním studiím, které vyvrátily mylné názory. Díky tomu se nám otevřely obzory a cesty k různým druhům olejů, do té doby v Evropě málo známých.
14th January 2019

Matcha a její využití

Matcha byla donedávna známým pojmem především mezi „čajomily“ a příznivci buddhismu. Svojí prapůvodní přípravou Matcha doslova dýchá formou rituálu.
20th December 2018

Vitamín D3 a K2

Vitamín D3 je důležitý pro tvorbu proteinů, které jsou závislé na vitamínu K2, který zajišťuje jejich karboxylaci, aktivaci jejich funkce.
10th December 2018

Rhodiola Rosea - Rozchodnice růžová

Rozchodnice růžová zvyšuje odolnost nervového systému při únavě a stresu. Zároveň také podporuje fyzický výkon a kondici.
25th May 2018

Erythritol

Přední přírodní sladidlo bez kalorií. Velká část lidí volí erythritol jako první volbu sladidla, jelikož nezpůsobuje obrovský vzestup hladiny cukru v krvi.
18th May 2018

Aloe Ferox

Aloe Ferox je silný antioxidant. Podporuje přirozenou obranyschopnost a poskytuje úlevu ženám, které trpí premenstruačním syndromem nebo ženám během menopauzy.
16th May 2018

Goji Berry

Více beta-karotenu než mrkev, více železa než špenát!
14th May 2018

Kyselina hyaluronová

Kyselina hyaluronová je látka vyskytující se v lidském těle, kde tvoří hlavní složku mezibuněčné hmoty – především chrupavky, vazy, šlachy apod. V nejvyšších koncentracích ji nalezneme v nitrooční tekutině a v kloubech.
9th May 2018

Co se děje v těle, když sníte jáhly?

Jáhly. Když nemůžete nebo nechcete jíst lepek.
7th May 2018

Strašák jménem lepek

Důvodem proč je lepek ve společnosti skloňován stále častěji, je nárůst počtu osob trpících celiakií, potravinovou alergií na lepek, případně intolerancí.
2nd May 2018

Aloe Vera

Aloe Vera má detoxikační účinky a pomáhá zlepšovat přirozenou obranyschopnost, tudíž je zvláště vhodná v období chřipek a různých nachlazení. Aloe Vera také působí jako jedinečný antioxidant a pomáhá při napětí a únavě.
25th April 2018

Epsomská sůl

Pro zdraví, krásu, domácnost i zahradu
24th April 2018

Fazole adzuki

Přední přírodní sladidlo s nulovým obsahem kalorií
20th April 2018

Fazole mungo

Fazole mungo jsou bohatým zdrojem bílkovin, vlákniny a antioxidantů. V Indii se proto využívají v tradiční medicíně již od roku 1500 před naším letopočtem. Už po tisíce let jsou také součástí indické stravy dle ajurvédy.
19th April 2018

Co se děje v těle, když sníte cizrnu?

Jedna z nejpopulárnějších fazolí světa.
16th April 2018

Co se děje v těle, když sníte bulgur?

Bulgur. Nízká váha, dlouhý život.
13th April 2018

Quinoa

Ověřený bezlepkový pomocník při hubnutí. Zasytí i kosmonauty z NASA.
11th April 2018

Co se děje v těle, když sníte čočku?

Čočka je skvělým zdrojem rozpustné i nerozpustné vlákniny. Ta nám poskytuje pocit nasycení a zajišťuje optimální funkci trávicího traktu. Zlepšuje průchod potravy střevem, a tak usnadňuje vyprazdňování. Tím pomáhá i funkci imunitního systému, jelikož se
20th March 2018

Kde nás potkáte? Na festivalu Evolution!

Chcete se s námi setkat offline, ochutnat naše produkty, zasoutěžit si o balíčky v celkové hodnotě přes 4500 Kč a užít si víkend plný zajímavých přednášek o zdravém životním stylu? Neváhejte a navštivte ve dnech 23.-25. března festival Evolution v Praze!
11th December 2017

Quinoa – obilnina budoucnosti

Zázrak jménem QUINOA. Jaké má výhody a jak může zlepšit Vaše zdraví?
11th December 2017

Zdravá semínka: konopná, lněná, slunečnicová

Věděli jste, že semínka se řadí do skupiny takzvaných brainfood neboli potravin, které dodávají živiny mozku a podporují jeho regeneraci? Semínka však mají mnohem více účinků, o kterých se dozvíte na následujících řádcích.
8th December 2017

Není cukr jako cukr

Cukry přijímáme jak přímo, tak velkou část tvoří takzvané skryté cukry. Většina osob mnohdy ani netuší, v čem všem jsou cukry ukryté. V takovém momentě se cukry stávají naším velkým nepřítelem.
8th December 2017

Co znamená lyofilizované ovoce?

Máte rádi sušené ovoce? Možná jste se už setkali s termínem lyofilizované ovoce, které přineslo revoluci v sušení ovoce. Pokud vám tento termín dosud ale nic neříkal, rádi vám jej v dnešním článku více přiblížíme.
8th December 2017

„Zázračná“ konopná semínka

Konopné semeno latinsky Semen cannabis je výborným zdrojem tzv. vitagenu. Především jde o esenciální (nezbytné) aminokyseliny a to v nejlepší dostupné formě tzv. globulinů.