Čaj z lněného semínka

K čemu konkrétně čaj z lněného semínka dobrý?
Vzhledem k tomu, že se v lněném semínku nachází jak rozpustná, tak nerozpustná vláknina, prospívá lněné semínko našemu trávicímu traktu, zažívání a chrání nás přes škodlivinami. Čaj z lněného semínka je ovšem prospěšný i našim vlasům, nehtům a pokožce. V neposlední řadě je možné jej užívat i ve formě kloktadla jako prevenci proti zánětům dásní. Pokud vás účinky lněného semínka zaujaly, můžete se o nich více dozvědět v kategorii potraviny A-Z - lněné semínko.

Počet porcí: 1

Ingredience:
3 lžíce lněného semínka (nejlépe drcené)
250 ml vody

Postup:
Při přípravě čaje z lněného semínka můžete využít dva způsoby. První recept spočívá v tom, že lněné semínko namočíte ve studené vodě a necháte přibližně 20 až 25 minut bobtnat. Poté jej lehce zahřejte a sceďte. Čaj je hotový. Druhý způsob je poněkud rychlejší, neboť se lněné semínko přímo vaří ve vodě. Již po čtvrt hodince je čaj hotový. Čaj není nutné scezovat. Můžete jej popíjet i společně s kousky lněných semínek.

V případě, že vám čaj z lněného semínka zachutná, můžete si jej připravit i do termosky a popíjet během dne. Kromě toho, že vám dodá důležité minerální látky, vitamíny, vlákninu a nenasycené mastné kyseliny, účinně pomáhá i s hubnutím. Abyste váš den začali s dostatkem energie, dopřejte si výživnou a pestrou snídani. Kromě čaje z lněného semínka si k snídani můžete připravit i skvělou ovesnou kaši.

Při redukci hmotnosti se doporučuje pít čaj z lněného semínka třikrát až čtyřikrát denně, a to přibližně 150 ml. Ideální je vždy půl hodiny před jídlem. Pamatujte si však, že čaj musí být každý den připravený čerstvý. Po deseti dnech užívání si dejte deset dní pauzu a poté případně opět pokračujte.

Autor: Kateřina Doul

Blog-autorKateřina Doul
Blog-datum18.4.2017